Kasztelan deklasuje rywala, Świt liderem Drukuj
Podsumowania
Wpisany przez wariat
wtorek, 02 Kwiecień 2019 06:23

podsumowanie 1marzec2019Kibice lokalnej piłki nożnej nie mogą czuć diedosytu. Weekend przyniósł wiele ciekawych wyników, dużo goli i dramaturgii.Powody do zadowolenia sprawiły nam zespoły grające na szczeblu IV ligi. No może z wyjątkiem Wisły II Płock, która jako jedyna przegrała swóch mecz. Prawdziwe strzelanie urządził sobie Kasztelan Sierpc, który zdemolował w Ciechanowie MKS (0:5). Szach mat  miał miejsce pomiędzy 55-61 minutą meczu. Trzy gole zdobyte na przestrzeni sześciu minut kompletnie rozmontowały rywala.

(więcej w rozwinięciu)

foto dzięki uprzejmości plockapilka.pl

Po dwa trafienia w tym meczu zanotowali Filip Orłowski i Bartłomiej Śmigrodzki, jedno trafienie dołożył Daniel Mitura i Kasztelan z bardzo okazałym bagażem goli oraz kompletem punktów mógł wrócić do Sierpca. Podopieczni Artura Wyczałkowskiego zdobyli wiosną już cztery punkty, zdobywając jednocześnie siedem goli, tracąc tylko dwa. No, no, marzenia o utrzymaniu stają się jakby coraz bardziej realne. Dobre wejście w wiosnę trzeba też odnotować Mazurowi Gostynin. Mazur po zwycięstwie z Pogonią II Siedlce (2:1) bezbramkowo zremisował z Ożarowianką. Z naszej eksportowej trójki, tylko Wisła II Płock przegrała swoje spotkanie. Wiślacy musieli uznać wyższość Huraganu Wołomin- lidera rozgrywek. Owszem, rywal musiał się mocno zmęczyć. Owszem, wynik był bardzo na styku (4:5), ale to już trzecia ligowa porażka z rzędu i dziewiąty mecz bez zwycięstwa. Tym sposobem "Nafciarze" wypadli już z pierwszej dziesiątki ligi. W lidze okręgowej czołówka zagrała zgodnie z planem. Świt Staroźreby doszczętnie rozbił w Wyszogrodzie tamtejsze Stegny (0:7). Pozamiatane było już praktycznie do przerwy. Świt do szatni zbiegał z zaliczką czterech goli. Po przerwie goście dorzucili jeszcze trzy trafienia i właściwie tyle. Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, kto był tego dnia dwie klasy lepszy. Skra Drobin grała w Lucieniu. Mecz obfitował w fantastyczny chaos i ekwilibrystyczną kopaninę. Piłkarze z Drobina podkreślali po meczu, że grało się bardzo ciężko. Błyskawica grała twardo, prosto. Akcje często były przerywane przez jedną bądź drugą drużynę, a jeśli akurat się nie udało, rozlegał się gwizdek arbitra. Do obrazu zawodów nie pasował gol Marcina Kowalskiego, który przepięknie uderzył z 20 metrów. W takich momentach aż szkoda, że wszystkie mecze niższych lig nie są nagrywane. Myślę, że przynajmniej kilka bramek z każdej kolejki mogłoby ośmieszać przemęczonych piłkarzy z ekstraklasy. Kowalski chwilę później podwyższył na (0:2) i Skra po bardzo trudnym i nie ukrywajmy brzydkim meczu, wywiozła z Lucienia komplet punktów. Nic już chyba o tym spotkaniu powiedzieć nie można, no może warto odnotować fakt, iż przy stanie (0:0), Kowalski- napastnik Skry, zmarnował rzut karny. Do małej niespodzianki doszło w Płocku. Stoczniowiec Płock podejmował Unię Czermno. Portowcy zremisowali (2:2), ale musieli mocno gonić wynik, ponieważ Unia po dwóch golach swojego najlepszego snajpera Damiana Sztendora, po dwudziestu minutach prowadziła już (0:2). Jeszcze przed przerwą Jakub Kustra zdobył bramkę kontaktową (1:2). Po przerwie padła jeszcze jedna bramka. Około dwadzieścia minut przed upływem regulaminowego czasu gry, z rzutu karnego wyrównał Patryk Gałamaga (2:2). Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie i cóż, Stoczniowiec chyba nie tak wyobrażał sobie początek wiosny. Wpadkę Stoczniowca wykorzystał Zryw Bielsk. Bielszczanie pokonali u siebie Deltę Słupno (3:2). Było to chyba najbardziej atrakcyjne spotkanie tej kolejki. Zryw po golach Bartłomieja Lorenca i Pawła Błachewicza prowadzilł do przerwy (2:0). Po odpoczynku w szatni szybko odpowiedziała Delta. Gole Damiana Szczytniewskiego i Krystiana Majchrzaka doprowadziły do remisu (2:2). W siedzemdziesiątej minucie meczu Zryw ponownie wyszedł na prowadzenie- Damian Lewandowski (3:2). Wynik nie uległ już zmianie i podopieczni trenera Damiana Gagata umocnili się w czołówce tabeli. W derbach gminy Stara Biała pomiędzy Amatorem Maszewo i Starem Proboszczewice górą Amator. Po pierwszej połowie zanosiło się na gładkie zwycięstwo. Gospodarze prowadzili (3:0) i nic nie wskazywało na to, ze w tym meczu może się jeszcze coś wydarzyć, a jednak. W drugiej połowie gry, Start odrabiał straty. Licznik zatrzymał sie na (4:3), ale gdyby mecz potrwał kilka minut dłużej? Tak czy inaczej Maszewianie złapali trzy punkty, co sprawiło, że ta najściślejsza czołówka nie odjechała na więcej niż trzy, cztery oczka. Na dole tabeli, bardzo ważne zwycięstwo Pogoni Słupia. Pogoń ograła w Iłowie Unię (1:3) i delikatnie, krok po kroku, oddala się od strefy spadkowej.  Pierwszą wiosenną kolejkę rozegrała też serie A. Bez zbędnych ceregieli piłkarze tego szczebla rozgrywek strzelili 41 goli w 6 meczach, co dało średnią blisko 7 goli na mecz! Istna strzelanina. W meczu na szczycie Błękitni Gąbin pokonali Bzurę Chodaków (2:1), tym samym Bzura straciła fotel lidera na rzecz swojego rywala. W drugim meczu drużyn z czolówki, Spójnia Mała Wieś zremisowała z Zorzą Szczawin Kościelny (4:4). Z takiego rezultatu cieszą się zapewne w Gąbinie i Chodakowie. Wisła Nowy Duninów, w okręgu znana raczej z bycia solidną drużyną ligi okręgowej, dobija do dna. Wiślacy przegrali u siebie z Szopenem Sanniki (4:6) i z jednym zdobytym dotychczas punktem, coraz pewniejszym krokiem zmierza do B klasy

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".