Porażka na zakończenie rundy jesiennej... Drukuj

13. KOLEJKA PLO - Stadion MOKSiR w Drobinie

SKRA DROBIN - STOCZNIOWIEC PŁOCK

skraLogo1:3 (0:1)stocznia 1346099598

Marcin Kowalski 90+2' - Krystian Skierkowski 24', Przemysław Kowalczyk 48', Bartłomiej Mielczarski 86'

Szybko minęło te 12 piłkarskich weekendów w Płockiej Lidze Okręgowej. W ostatniej 13. kolejce mierzyliśmy się z beniaminkiem, Stoczniowcem Płock. W pierwszym składzie zabrakło pauzującego za kartki Kuby Gąsiorowskiego, którego zastąpił Mateusz Chądzyński. W kadrze meczowej po dłuższej przerwie zobaczyliśmy Artura Lewickiego.

Przed meczem w ramach uroczystości 100 rocznicy odzyskania niepodległości, kapitan drużyny wniósł flagę oraz odegrano hymn państwowy.

Pierwsze fragmenty gry były dość wyrównane. Z każdą kolejną minutą było jednak widać przewagę gości, którzy zdominowali nas w środku pola, my podawaliśmy niecelnie i graliśmy niemrawo. Dwukrotnie przy całkiem dobrych sytuacjach, szybko blokowany przez stoperów był Marcin Kowalski. W 24. minucie pojedynek biegowy z Jarkiem Ciarkowskim wygrał były zawodnik Skry, Bartek Mielczarski, kąt do piłki skrócić chciał Sebastian Majchrzak, jednak Bartek w ostatniej chwili zrobił wślizg i z końcowej linii zagrał do wbiegającego Skierkowskiego, do którego nie zdążyli stoperzy i przegrywaliśmy 0:1. Na drugą połowę wychodzimy z jedną zmianą, za Dziekańskiego pojawił się Lewicki. W 48. minucie w bocznym sektorze boiska rzut wolny wykonywał Bartek Mielczarski. Dośrodkowanie zawodnika Stoczni było bardzo dobre, kolejne błędy w kryciu z naszej strony i z powietrza nogą piłkę do bramki skierował Kowalczyk. Ten gol ostudził nasze zapędy bardzo szybko. W kolejnych minutach staraliśmy się przejąć inicjatywę, zagraliśmy może 10-15 minut dobrej piłki, jednak to goście strzelili trzeciego gola, którego autorem był nie kto inny, jak Bartek Mielczarski. Wydawało się, że w tej sytuacji wszystko pod kontrolą miał już Wilczyński, jednak Bartek zdołał wykonać wślizg i piłka przeleciała obok bezradnego Majchrzaka, i wpadła do siatki. W ostatnich minutach przeprowadziliśmy bardzo ładną akcję, po której gola na 1:3 zdobył Marcin Kowalski. Niestety tego dnia było nas stać tylko na tyle.

Słabe zakończenie rundy zamazuje trochę obraz bardzo dobrych wyników, jakie uzyskiwaliśmy przez ostatnie miesiące. W tabeli spadliśmy na 4 miejsce, a ustąpić musieliśmy... naszym dwóm ostatnim rywalom, którzy zrównali się z nami punktami. Bardzo ciasno zrobiło się w górnej części tabeli - mistrz jesieni, Świt Staroźreby (27 pkt), ma tylko dwa punkty przewagi nad Zrywem, Stocznią i Skrą. Na 5 miejscu znajduje się Amator Maszewo z 23 punktami, tyle samo oczek ma Delta Słupno, 20 punktów ma Orzeł Goleszyn, 19 ósma Unia Czermno. Na miejscach spadkowych znajdują się Stegny Wyszogród, Unia Iłów i Skrwa Łukomie.

To nie koniec piłkarskich emocji w Drobinie. Już od 18 listopada startuje Drobińska Liga Halowa! W przerwie zimowej nasi reprezentanci serwisu skradrobin.eu mają także w planach wzięcie udział w kilku fajnych turniejach halowych, na których powalczą o najważniejsze cele. Trzymamy kciuki!

Skład: Majchrzak - Ciarkowski (85' Reguliński), Sawicki, Zjadewicz (63' Talaga) - Chądzyński (63' Wilczyński ), Marlęga, Żebrowski, Krysztofiak, Piasecki - Dziekański (46' Lewicki), Kowalski

Ławka: Talaga, Reguliński, Lemanowicz, Wilczyński, Lewicki

UWAGA! Serwis skradrobin.eu poszukuje osoby chętnej do prowadzenia strony www, oraz do pomocy przy prowadzeniu strony Facebookowej Skry Drobin.

Ze względów osobistych w przyszłym roku nie będę miał możliwości pojawiać się na meczach Skry, a tym samym wrzucać na bieżąco informacji z klubu, oraz uaktualniać wszystkich wyników.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w wiadomości prywatnej na FB Skry.

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".