Zaczarowana bramka Zrywu - pierwsza porażka w sezonie... Drukuj

12. KOLEJKA PLO - Stadion w Bielsku

ZRYW BIELSK - SKRA DROBIN

zrywnowy150x150 13727762755:2 (3:1)skraLogo

Jakub Zawadzki 9', Krystian Markowski 12', 45', Filip Orłowski 87', Patryk Karpiński 90'+4 - Hubert Krysztofiak 44', Jakub Gąsiorowski 67'

Rywalem Skry Drobin w 12. kolejce był Zryw Bielsk. Od 2016 roku nie wygraliśmy meczu na boisku rywala. Jedyna zmiana w naszym składzie w porównaniu do poprzednich meczów, to nieobecność Szymona Żebrowskiego, który ze względu na uraz pleców, nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Jego miejsce zajął nasz trener, Michał Lemanowicz.

Mocno zmotywowana drużyna gospodarzy ruszyła na nas od pierwszych minut. Od 10 do 13 minut rywale przycisnęli nas jeszcze bardziej i zdobyli dwie bramki... W pierwszej sytuacji błędy popełniali Kuba Gąsiorowski i Sebastian Majchrzak. Piłka przeleciała po rękach Seby, odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. W drugiej sytuacji Zryw zagrywa piłkę za plecy naszej obrony, tam rywal ścina do środka i oddaje strzał. Piłka odbija się po nogach Majchrzaka i spada na 2 metr przed bramką, gdzie dobijał ją Markowski. Zganić należy naszą grę obronną. Defensorzy stali wysoko, zabrakło asekuracji bocznych pomocników i rywale jednym podaniem wychodzili na czystą sytuację, dzięki czemu już po pierwszym kwadransie mieliśmy do odrobienia dwie bramki. Taki zimny prysznic na starcie mógł nam tylko pomóc. W 13. minucie blisko trafienia był Patryk Piasecki, jednak w sytuacji sam na sam strzelił w nogi bramkarza. W tym meczu widzieliśmy dużo walki w środku pola, gra była otwarta, szybka, jedna i druga drużyna dążyły do zdobycia bramki. My mieliśmy dwie okazje, obie zakończone niecelnym strzałem. W 43. minucie do rzutu wolnego ustawionego na 20 metrze podchodzi Hubert Krysztofiak i pięknym strzałem zdobywa kontaktową bramkę. Wydawało się, że bramka do szatni może pozwolić nam na comeback w drugiej połowie. Najpierw jednak musieliśmy utrzymać taki rezultat do końca pierwszej połowy, co się niestety nie udało. W 45. minucie Zryw wykonuje rzut rożny, a najwyżej do piłki wyskoczył Markowski i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. To co się działo w drugiej połowie ciężko opisać słowami, jednak spróbujemy. Od początku dominowaliśmy, graliśmy szybciej, dokładniej, konkretniej. Do pełni szczęścia brakowało skuteczności. Sebastian Marlęga w sytuacji sam na sam strzelał w bramkarza, Paweł Dziekański, który nie trafia w światło bramki z 2 metrów od niej, trzy świetne sytuacje Kuby Gąsiorowskiego, kiwający i strzelający obok słupka Kowalski, kolejna okazja Marlęgi... tak mógłbym wymieniać bez końca. W 63. minucie udało się. Dośrodkowanie Patryka Piaseckiego świetnie zamykał Kuba Gąsiorowski i było już tylko 3:2. Dobrze w bramce Zrywu spisywał się Michał Gozdan, a my nie mieliśmy sposobu by go pokonać po raz trzeci i wyrównać stan meczu. Nasze dogodne sytuacje mnożyły się, jednak nic nie wpadało. Jakby pecha było mało, w 87. minucie Zryw wyprowadza kontrę i z 17 metra strzał oddaje Filip Orłowski, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki... Pierwszy strzał gospodarzy w tej połowie i od razu gol. Bramka na 4:2 podłamała naszych zawodników, a w końcówce spotkania wynik ustalił Patryk Karpiński.

Wynik 2:5 jest bardzo mylący, nie byliśmy słabsi od rywali, nie zasłużyliśmy na przegraną, jednak ta pierwsza porażka w końcu musiała nadejść i stała się faktem. Zapominamy o meczu w Bielsku, skupiamy się na ostatnim spotkaniu tej rundy, gdzie na własnym boisku zmierzymy się ze Stoczniowcem Płock. Stawką tego spotkania będzie utrzymanie się w czołówce. W przypadku porażki i przy innych niekorzystnych wynikach, możemy spaść nawet na 5. miejsce w tabeli. Mecz w sobotę o 13:00. ZAPRASZAMY!

Skład: Majchrzak - Ciarkowski, Sawicki, Zjadewicz - Gąsiorowski, Marlęga, Lemanowicz, Krysztofiak, Piasecki - Dziekański (65' Chądzyński), Kowalski

Rez: Chądzyński, Reguliński, Talaga, Żebrowski

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".