SKRA DROBIN - POGOŃ SŁUPIA

skraLogo3:1 (0:0)pogon slupia

Mateusz Chądzyński 68', Patryk Piasecki 72', Marcin Kowalski 77' - Kamil Łęcki 55'

Więcej w rozwinięciu...

Ostatnie mecze ligowe pomiędzy Skrą Drobin, a Pogonią Słupia miały miejsce w sezonie 2012/13, kiedy to dwukrotnie pokonaliśmy rywala. W Drobinie padło dziewięć bramek i wygraliśmy 6:3. Na wyjeździe pokonaliśmy Słupię 5:0. Specjalnie dla czytelników wygrzebałem artykuły z archiwum naszej strony www, opisujące przebieg tamtych spotkań. Linki: mecz u siebie - "Bóg nas chroni od Pogoni", mecz na wyjeździe - "Słupia ograna na wyjeździe". Tamte spotkania powinni pamiętać tacy zawodnicy, jak Daniel Sawicki, Daniel Zjadewicz, Hubert Krysztofiak, Michał Lemanowicz, czy Jarek Ciarkowski.

W sobotnim spotkaniu w pierwszym składzie Skry wyszło pierwszych trzech, a wszystkiemu z ławki rezerwowej przyglądał się Michał Lemanowicz. Od pierwszych minut nie gramy dobrze. Niby staramy się atakować, niby dobrze się bronimy, ale składności w tej grze nie było. Zbyt szybko oddawaliśmy rywalom piłkę, niepotrzebnie faulowaliśmy, graliśmy niedokładnie, a akcje, które mieliśmy były nieprzygotowane. Nie wychodziły nam strzały z dystansu - w większości lądowały nad bramką (próbowali Gąsiorowski, Zjadewicz, Marlęga) lub obok słupka (Kowalski). Goście dwukrotnie byli blisko gola, w 22. oraz 43. minucie. W pierwszej sytuacji strzał zawodnika Pogoni z 17 metra z pierwszej piłki powędrował blisko słupka. Pod koniec pierwszej połowy, także spudłował zawodnik gości, strzelając z dwóch metrów od bramki obok słupka. Po przerwie niewiele się zmieniło. Do tego w 55. minucie goście dopięli swego. Trochę przypadkowe zagranie górą mija naszego obrońce, na skrzydle piłkę przejął zawodnik gości, zagrał mocno w pole karne, a tam bardzo ładnie z pierwszej piłki uderzył grający trener Pogoni, Kamil Łęcki i Słupia cieszyła się z prowadzenia. Ewidentnie ta bramka podziałała na nas motywująco. Już trzy minuty później Marcin Kowalski był blisko trafienia, jednak po strzale poprzedzonym ładną klepką, piłka trafiła w boczną siatkę. W 66. minucie trener wpuszcza jedynego rezerwowego zawodnika z pola, jakiego ma i okazuje się to strzałem w dziesiątkę. Mateusz Chądzyński już po chwili otrzymał świetną prostopadłą piłkę od Sebastiana Marlęgi, wpadł z piłką przed obrońcę i strzelił w długi róg bramki. Pięć minut później było już 2:1 dla Skry. Piłkę na skrzydle otrzymał Marlęga, dośrodkował mocno, a z drugiej strony pola karnego dobrze akcję zamykał Piasecki, który ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Dominowaliśmy, byliśmy lepszą drużyną, w końcu zaczęliśmy grać tak, jak to sobie zaplanowaliśmy w szatni. 'Kropkę nad i' w 77. minucie postawił Marcin Kowalski, któremu asystował Daniel Zjadewicz. "Czarny" minął na skrzydle kilku zawodników, wpadł w pole karne i zagrał do Kowalskiego, a ten wykonał "wyrok" na bramkarzu i podwyższył prowadzenie Skierki.

Po słabym meczu, pełnym fauli, niecelnych podań i strzałów udało nam się zdobyć kolejne trzy punkty i przedłużyć naszą dobrą passę meczów bez porażki, do dziewięciu. Niepokoi jedynie sam styl w jakim ostatnio wygrywamy i choć wychodzimy zwycięsko z takich trudnych potyczek, to potrzeba jeszcze więcej pracy na treningach, a następnie przełożenia tego na mecze ligowe.

Przed nami jeden z najtrudniejszych wyjazdów sezonie. W sobotę o 15.00 zmierzymy się w Iłowie z Unią. Zespół Unii w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, ale jedno jest pewne - jeżeli do Iłowa przyjeżdża Skra Drobin, gospodarze motywują się podwójnie.

Skład: Majchrzak - Reguliński (66' Chądzyński), Sawicki, Zjadewicz - Gąsiorowski, Krysztofiak, Żebrowski, Marlęga, Piasecki - Dziekański, Kowalski

Rez.: Ostrowski, Chądzyński, Lemanowicz

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".