Wysoka wygrana z Deltą - hattrick Kowalskiego... Drukuj

SKRA DROBIN - DELTA SŁUPNO

skraLogo6:2 (2:1)deltaS

Paweł Dziekański 34', Marcin Kowalski 45' , 63', 68', Sebastian Marlęga 52', Patryk Piasecki 72' - Patryk Wereszyński 35', Patryk Chmielewski 86' (rz.k.)

Więcej w rozwinięciu...

Dwa punkty w tabeli dzieliły Skrę Drobin od jej ostatniego rywala, Delty Słupno. Oba zespoły bardzo młode, Skra zmianę pokoleniową zaczęła przeprowadzać kilka sezonów temu, Delta natomiast zaczyna dopiero od tej jesieni. W meczu tym zadebiutował Tomasz Ostrowski, któremu trener dał szansę od pierwszym minut. W pierwszym składzie brakowało jedynie Jakuba Wilczyńskiego.

Zaczęliśmy groźnie, pierwsze 5. minut to dwa strzały, które ostatecznie przeleciały nad bramką, autorstwa Patryka Piaseckiego i Daniela Zjadewicza. W 8. minucie pierwszą okazję do wykazania miał Tomek Ostrowski, który pewnie interweniował po dobrej sytuacji stworzonej przez gości. W kolejnych minutach grę prowadziła Delta, dużo zagrożenia stwarzał na skrzydłach Krystian Majchrzak, kilkukrotnie goście atakowali po kontrataku. W kolejnych minutach dwie dobre sytuacje miał Marcin Kowalski, który był blisko swojego pierwszego trafienia w tym meczu. Będąc w sytuacji sam na sam strzelał po długim rogu, jednak dobrze nogami interweniował młody bramkarz Delty, piłka poleciała jeszcze wysoko w górę i o mały włos... nie wpadła do bramki po odbiciu się od ziemi. Niestety piłka trafiła w słupek i wyleciała za linię. W drugiej sytuacji Marcin strzelał z dystansu, jednak piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Frejlichowskiego. W 34. minucie przeprowadzamy akcję bramkową. Jarek Ciarkowski podprowadził piłkę na 20 metr, podał ładnie na skrzydło do Sebastiana Marlęgi, ten zagrał piłkę w pole karne, gdzie do bramki skierował ją Paweł Dziekański. Nie minęło 60. sekund, a było już 1:1. Szybka akcja gości, wbiegają w nasze pole karne, dwa podania i z metra do bramki wbija piłkę Wereszyński. Ostatecznie to my schodzimy na przerwę z prowadzeniem. W 45. minucie piłkę z powietrza zagrywa do Kowalskiego Dziekański, Marcin wbiega w pole karne i strzałem z lewej nogi po krótkim rogu umieszcza futbolówkę w siatce. Po przerwie znów aktywny był Kowalski. Wbiegł on przed coraz nie pewniej grających defensorów Delty i oddał bardzo mocny strzał na bramkę, jednak trafił tylko w słupek. W 52. minucie podwyższamy prowadzenie, a bramkę na 3:1 zdobył Sebastian Marlęga, dla którego to drugie trafienie w kolejnym meczu z rzędu. Akcję rozpoczął Krysztofiak, który ładnie podał do Kowalskiego, ten zgrał piłkę w pole karne, a Marlęga wpakował ją do siatki. Po tej bramce przejęliśmy kontrolę nad meczem. Goście sporadycznie atakowali naszą drużynę, pojawiało się więcej fauli i niedokładnych podań. W jednej z sytuacji dobrze natomiast zachował się Tomek Ostrowski, który sparował piłkę na rzut rożny, po ładnym strzale z dystansu zawodnika Delty. W 63. minucie duży błąd popełniają obrońcy gości, pressing Piaseckiego przynosi skutek, zagrywa on piłkę do Kowalskiego, a ten bez problemów strzela swojego drugiego gola w tym meczu. 5 minut później kolejny błąd na linii bramkarz-obrońcy w zespole Delty, piłkę przejmuje Dziekański, podaje do Kowalskiego, który kompletuje hattricka. Totalna dominacja Skry. W 72. minucie na 6:1 podwyższył Piasecki, który oddał bardzo ładny strzał z powietrza. W końcówce spotkania rzut karny dla gości podyktował arbiter. Do piłki podszedł Chmielewski i pewnie pokonał Ostrowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 6:2

Dla nas to zwycięstwo oznacza 7 mecz bez porażki i pozycję wicelidera w tabeli. Gramy z meczu na meczu coraz lepiej, nie tracimy zbyt wielu goli, dostajemy bardzo mało kartek i co najważniejsze wygrywamy. Urazu kolana w tym meczu nabawił się Artur Lewicki, jednak mamy nadzieję, że to nic poważnego i 'Lewy' szybko powróci do treningów. W najbliższej kolejce zagramy na wyjeździe ze Startem Proboszczewice. Mecz w sobotę o 12:00.

Skład: Ostrowski - Ciarkowski, Krysztofiak, Zjadewicz (65' Talaga) - Gąsiorowski, Lewicki (55' Chądzyński), Żebrowski (46' Sawicki), Marlęga, Piasecki - Dziekański (70' Reguliński), Kowalski

Rez: Majchrzak, Reguliński, Chądzyński, Talaga, Sawicki

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".