środa, 29 Sierpień 2018 07:32

2. Kolejka PLO - Stadion MOKSiR w Drobinie

SKRA DROBIN - BŁYSKAWICA LUCIEŃ

skraLogo4:0 (2:0)lucien nowe

15', 83' Marcin Kowalski, 25' sam., 90+3' Mateusz Chądzyński

Więcej w rozwinięciu...

Skra Drobin swój pierwszy mecz na własnym boisku w tym sezonie rozgrywała przeciwko Błyskawicy Lucień. Trener Michał Lemanowicz miał do dyspozycji 17 zawodników, a z podstawowego składu zabrakło jedynie Tomka Ptasika. Pierwszy raz od dwóch lat w oficjalnym meczu Skry wystąpił Artur Lewicki, który przez ten okres był kontuzjowany i wracał do zdrowia po przeprowadzonych operacjach.

W 5. minucie pierwsza sytuacja Skry, przerzut na lewe skrzydło do Sebastiana Marlęgi ten wbiega przed obrońce, ale strzela obok słupka. W 15. minucie było 1:0 dla Skry. Hubert Krysztofiak zagrywa prostopadłą piłkę do Marcina Kowalskiego, ten 'dziubnął'piłkę nad bramkarzem, a ta wpadła do siatki. W kolejnych minutach niezłą sytuację zmarnował Szymon Żebrowski, strzelając wysoko nad bramką. W 25. minucie znów świetne podane od Krysztofiaka, tym razem górą nad obrońcami, Paweł Dziekański zabiera się do strzału, jednak większą ochotę na gola musiał mieć chyba obrońca z Lucienia, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki. Błyskawica próbowała zaskoczyć nas jedynie strzałami z dystansu, wykorzystując fakt, że padał deszcz i mokra piłka mogła spłatać figla bramkarzowi. Dwoił się i troił doświadczony Rękawiecki, jednak zarówno nasza obrona, jak i bramkarz nie popełniali większych błędów. Blisko bramki kontaktowej było w 28. minucie, gdy piłkę piąstkował Majchrzak, ta trafiła w Rękawieckigo, który oddawał strzał z bliskiej odległości, ale dwukrotnie dobrze interweniował Majchrzak, który ostatecznie wybił piłkę na rzut rożny. W 41. minucie powinno być 3:0, ale świetną okazję na gola zmarnował Marcin Kowalski. Po przerwie jedna zmiana w składzie - za Sebastiana Marlęgę wszedł Patryk Piasecki. W 47. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Daniel Zjadewicz, ale dobrze interweniował bramkarz gości. W 50. minucie przed swoją szansą stanął Kuba Gąsiorowski. Przerzut na prawe skrzydło przedłużył głową obrońca Błyskawicy, piłka trafiła do Kuby, który oddał mocny strzał, ale tylko w boczną siatkę. W 53. minucie popełniliśmy spory błąd w kryciu, skrzydłowy gości dośrodkowuje w pole karne, a tam strzał głową oddaje zawodnik z Lucienia. Piłka na nasze szczęście ląduje na poprzeczce i wychodzi poza pole gry. W kolejnych minutach dwie świetne okazje na kolejne trafienia miał Marcin Kowalski. Raz otrzymał kapitalne podanie od Pawła Dziekańskiego, po którym wyszedł sam na sam z bramkarzem, niestety przegrał z nim ten pojedynek. W drugiej sytuacji Marcin minął 4 zawodników gości, wpadł w pole karne, oddał mocny strzał ale równie mocno niecelny. Dopiero w 83. minucie Marcin zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Będąc w polu karnym, przełożył piłkę na lewą nogą i mocno kopnął w światło bramki, nie dając szans bramkarzowi na interwencję. W końcówce meczu dogodne sytuacje mają Piasecki i Lewicki. W ostatniej akcji meczu Patryk Piasecki dośrodkowuje piłkę z końcowej linii, w polu karnym najszybciej wybiega do niej Chądzyński i strzela swoją pierwszą bramkę w seniorach Skry. Brawo drużyna!

Kolejne spotkanie w niedzielę, o 11:00 zagramy w Łukomiu ze Skrwą.

Skład: 1. Majchrzak - 3. Wilczyński, 8. Sawicki, 6. Zjadewicz (55' 2. Ciarkowski) - 7. Gąsiorowski (80' 13. Reguliński), 19. Żebrowski, 10. Krysztofiak (C), 4. Lewicki, 20. Marlęga (45' 9. Piasecki) - 15. Dziekański (70' 18. Chądzyński), 11. Kowalski

Ławka: 33. Ostrowski, 17. Lemanowicz

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".