Tylko remis na polu w Wyszogrodzie... Drukuj

Stegny Wyszogród - Skra Drobin

stegnyWyszogrod1:1 (1:0)skraLogo

? 18' - Marcin Kowalski 87'

Więcej w rozwinięciu...

Szesnastu zawodników Skry pojawiło się na pierwszym meczu ligowym w nowym sezonie okręgówki. Rywal taki sam, jak rok temu - Stegny Wyszogród. Niestety murawa, jaką zastaliśmy tego dnia w Wyszogrodzie to było krótko mówiąc pole. Suche, wyjałowione pole. Kilka fotek załączamy poniżej.

Od początku meczu przeważamy, staramy się grać piłką i bezpiecznie z tyłu. W kilku sytuacjach wkradały się niepotrzebne nerwy, co skutkowało bezsensownymi wybiciami lub stratą w środku pola. W przeciągu pierwszych 5 minut dwukrotnie próbował Lemanowicz, ale zarówno strzał z główki, jak i z dystansu były niecelne. W 18. minucie Stegny po raz pierwszy zbliżają się pod naszą bramkę i zdobywają rzut rożny. Drugi mecz w sezonie i drugi raz nie kryjemy zawodnika wbiegającego w piątkę, do tego chyba najwyższego na placu, który strzałem głową daje prowadzenie gospodarzom. Stegny mając dobry wynik robiły to co umieją najlepiej, czyli cofnęli się na własną połowę i szukali dalekich podań na skrzydła. My od tej pory biliśmy głową w mur. Około 30 minuty nad Wyszogrodem byliśmy świadkami jakiegoś oberwania chmury, bo opad deszczu był niesamowicie mocny i długi. Po kilku minutach dla bezpieczeństwa sędzia Szczytniewski zarządził krótką przerwę i zawodnicy schowali się do szatni. Grzmiało i padało przez dobre 15 minut. Sędzia był skłonny ku zakończeniu tego meczu w 32. minucie i kontynuowanie w innym terminie, jednak kierownicy i zawodnicy obydwu drużyn chcieli grać.. Szybkie malowanko linii na całym boisku i zawodnicy wrócili na murawę. Deszcz, który padał dość intensywnie spowodował, że na tej murawie grało się...lepiej. Niestety nie zmieniał się wynik meczu, ani bokiem, ani środkiem, ani z rzutu wolnego, ani rożnego - nie mieliśmy sposobu na liczną obronę gospodarzy. W końcówce tej połowy gospodarze mieli świetną okazję na drugiego gola, ale niecelnie strzelał napastnik Stegien. W drugiej połowie kilkukrotnie próbował Kowalski, dwie okazje miał Dziekański, strzelał i Krysztofiak, i Marlęga, ale nic nie wpadało. Stegny w tej połowie przeprowadziły tylko jedną groźną akcję, jednak po strzale głową piłka poleciała nad bramką Majchrzaka. Trochę wiatru zrobił wpuszczony w drugiej połowie Piasecki, który często urywał się na lewym skrzydle rywalom i groźnie podawał w pole karne. Gdzieś zawsze brakowało, a to kilku centymetrów, a to siły... Mur udało się skruszyć dopiero w 87. minucie, gdy szybko grę wznowił dalekim wykopem Majchrzak, główkę wygrał Dziekański, piłka spadła pod nogi samotnego Kowalskiego, a ten w swoim stylu popędził na bramkę i pokonał bramkarza Stegien. W końcu! Tylko cztery minuty doliczył arbiter, a my zamiast uspokoić i przygotować chociaż jedną dobrą akcję, która mogła rozstrzygnąć ten mecz, to traciliśmy szybko piłkę, albo bezmyślnie kopaliśmy po autach. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Nie idzie nam gra w Wyszogrodzie. Rok temu wysoka porażka, teraz tylko remis. O pierwsze zwycięstwo musimy powalczyć już w niedzielę, gdzie o 11:00 zagramy u siebie z Błyskawicą Lucień. Mamy nadzieję, że w dobrych humorach po meczu udamy się na Gminne Dożynki w Drobinie.

Skład: 1. Majchrzak - 14. Ptasik, 8. Sawicki (46' 9. Piasecki), 3. Wilczyński - 10. Gąsiorowski, 17. Lemanowicz (2. Ciarkowski), 5. Żebrowski, 7. Krysztofiak (C), 20. Marlęga (19. Chądzyński)- 15. Dziekański, 11. Kowalski

Rezerwowi: 2. Ciarkowski, 6. Zjadewicz, 9. Piasecki, 16. Reguliński, 19. Chądzyński