Zryw Bielsk - Skra Drobin

zrywnowy150x150 13727762755:0 (0:0)skraLogo

Michał Wochowski 53', Adrian Żuchniewicz 75', 87', Damian Lewandowski 76', 88'

Więcej w rozwinięciu...

Skromnie bo tylko 12 zawodników (nie licząc siebie) miał do dyspozycji na spotkanie pucharowe trener Michał Lemanowicz. Do bramki ostatecznie 'powrócił' Sebastian Majchrzak, który będzie podstawowym bramkarzem w tym sezonie. Na ławce zasiedli debiutanci, Tomasz Ostrowski i Mateusz Chądzyński. W I składzie zobaczyliśmy innego z debiutantów, Mateusza Kwiatkowskiego. Gospodarze także osłabieni, ale trochę liczniej zebrani się na to spotkanie. Obie drużyny nie były do końca zadowolone z murawy, jaką zastali tego dnia na boisku - źle ścięta, 'tępa' i po prostu za długa.

Pierwsze 15 minut było dość nerwowe. Sporo niecelnych podań po obu stronach, kilka fauli i zero stworzonych sytuacji. W 16. minucie z rzutu wolnego próbował Szymon Żebrowski, ale strzelił nad bramką Michała Gozdana. W 23. minucie odpowiedział Zryw, a groźną akcję wykańczał Żuchniewicz, jednak na nasze szczęście pomylił się o kilkanaście centymetrów. Minutę później odpowiadamy, po akcji Marlęga-Dziekański, niecelnie z pierwszej piłki uderzał ten drugi. W 26. minucie dobrą formę zaprezentował Majchrzak, broniąc strzał jednego z rywali. W końcówce pierwszej połowy to my przejęliśmy inicjatywę, grając lepiej i spychając Zryw na ich połowę. Niezłą okazję na strzelenie gola miał Kowalski, uderzył mocno, ale niecelnie. W jednej z sytuacji faulowany w polu karnym był Kowalski, jednak sędzia nie wychwycił oczywistego ciągnięcia w dół przez zawodnika Zrywu. Dwie minuty po przerwie musimy szybko wykorzystać jedynego zawodnika z pola na ławce, Mateusza Chądzyńskiego. Zmienił on kontuzjowanego Kwiatkowskiego. W 52. minucie dwie świetne interwencje zaliczył Majchrzak parując piłkę na rzut rożny. Gospodarze wykonują stały fragment gry, popełniamy błąd w kryciu, Wochowski nabiega na piłkę i mocnym strzałem głową pokonuje Majchrzaka. 3. minuty później powinno być 1:1. Po kilku świetnych podaniach całej drużyny, piłkę w pole karne dośrodkował Gąsiorowski, a tam z bardzo bliskiej odległości z główki próbował Dziekański, jednak świetnie obronił to Grzelak. W 62. minucie mamy kolejną dobrą sytuację na wyrównanie, jednak i tym razem górą był Grzelak. Swojej szansy szukał tym razem Kowalski. W 63. minucie bezmyślnie we własnym polu karnym fauluje Tomek Ptasik i sędzia wskazuje na wapno. Do karnego podchodzi Żuchniewicz i mocno strzela, ale kolejną kapitalną interwencją popisał się Majchrzak, który złapał piłkę w "zęby". W 69. minucie blisko bramki samobójczej był...Ptasik, który o tym meczu powinien po prostu, jak najszybciej zapomnieć. Chwilę później kolejna dobra akcja naszej drużyny, Gąsiorowski przerzuca piłkę na drugie skrzydło, tam w pole karne wpada Kowalski, mija jednego rywala, oddaje strzał....i trafia w słupek. Nie było chyba nam dane tego dnia strzelić bramki... W 76. minucie goście podwyższają prowadzenie... Sytuację starał się ratować jeszcze Majchrzak, jednak po kolejnej dobitce Żuchniewicza piłka wpadła do siatki. Minutę później rzut wolny wykonują gospodarze, mocny strzał paruje Majchrzak, jednak przy dobitce nie ma szans i Zryw prowadził już 3:0. Te dwa szybkie ciosy oraz brak możliwości zmian u nas spowodował, że drużyna się kompletnie rozsypała. 3:0 to nie był wynik zasłużony. Niestety to nie był koniec strzelania...W ostatnich trzech minutach meczu Zryw za sprawą Żuchniewicza i Lewandowskiego dobija Skrę i mecz kończy się wynikiem 5:0. Klęska...Na wielkie brawa zasługuje świetnie broniący Majchrzak, jednak on sam Zrywu nie powstrzyma, a strata 5 bramek pokazuje, że problem leży gdzie indziej.

Skład: 12. Majchrzak - 14. Ptasik, 8. Sawicki, 2. Ciarkowski - 10. Gąsiorowski, 17. Lemanowicz, 5. Żebrowski, 20. Marlęga, 7. Kwiatkowski (47' 15. Chądzyński) - 9. Dziekański, 11. Kowalski

Rezerwowy: 1. Ostrowski

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".