Skra zdobywa Proboszczewice - Dziekański z hat-trickiem... Drukuj
Opisy meczów
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 Czerwiec 2018 14:12

24 KOLEJKA PLO - Stadion w Nowych Proboszczewicach

START PROBOSZCZEWICE - SKRA DROBIN

START0:4 (0:1)skra logo

Paweł Dziekański 44', 74', 90', Hubert Krysztofiak 69' (rz. k.)

Więcej w rozwinięciu...

 W 24. kolejce Płockiej Ligi Okręgowej mierzyliśmy się w Nowych Proboszczewicach ze Startem. Drużyna Macieja Trepki w ostatnich tygodniach uległa najpierw Unii Iłów, a następnie Kasztelanowi Sierpc. Na mecz ze Skrą zabrakło kilku podstawowych zawodników, ale to samo można powiedzieć o naszej drużynie, gdzie ławka była krótka, a w podstawowym składzie brakowało m.in. Tomka Ptasika, Szymona Żebrowskiego, czy superstrzelca Marcina Kowalskiego. "#11" po Marcinie w tym meczu przejął Paweł Dziekański i jak się później okazało doskonale zastąpił nieobecnego kolegę. Ale po kolei...

W 6. minucie goście pierwszy raz zagrażają naszej bramce, gdy niskie dośrodkowanie z prawego skrzydła zamykał zawodnik Startu, jednak dziubnął tylko piłkę końcem buta i ta poleciała daleko od lewego słupka bramki. Minutę później odpowiedziała Skra; rzut wolny na skraju pola karnego wykonywał Hubert Krysztofiak, lecz jego strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy. W 16. minucie swoją okazję miał Patryk Piasecki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę na długim słupku w pole karne zgrywa Daniel Zjadewicz, a ta znalazła się pod nogami Patryka, który strzelił jednak za lekko i wprost w ręce bramkarza. W 21. minucie kolejna okazja naszej drużyny - Paweł Dziekański zagrał na klepkę z Hubertem Krysztofiakiem, który oddał strzał po ziemi, jednak piłka przeleciała obok słupka. W 34. minucie nerwy poniosły bramkarza gospodarzy, który rzucał wyzwiskami w swoich kolegów, za co drużyna Startu została ukarana rzutem wolnym pośrednim. Małe niezrozumienie przy wykonywaniu tego stałego fragmentu spowodowało, że strzał Krysztofiaka był niecelny. W końcówce pierwszej połowy strzelamy gola do szatni. Błąd popełnia obrońca Startu, który zagrywa piłkę do Patryka Piaseckiego, ten odegrał ładnie do wbiegającego Pawła Dziekańskiego, który pewnym strzałem pokonał biegnącego w jego kierunku bramkarza. W 58. minucie ma miejsce jeden z dwóch najważniejszych momentów tego meczu. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się napastnik Startu, sytuację próbował ratować jeszcze Kalinowski, jednak według sędziego popełnił przewinienie i arbiter podyktował rzut karny. Kamil zrehabilitował się bardzo szybko, pewnie broniąc jedenastkę, dzięki czemu nadal prowadziliśmy w tym spotkaniu jedną bramką. W 60. minucie kapitalną paradą popisał się bramkarz Startu, który wybronił uderzenie z główki Daniela Zjadewicza. W 69. minucie w pole karne gospodarzy wbiega Dawid Dębkowski, próbuje oddać strzał, jednak fauluje go obrońca i sędzia dyktuje jedenastkę. Do karnego podszedł Krysztofiak i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. Pięć minut później ma miejsce drugi najważniejszy moment tego meczu - trzecia bramka dla naszej drużyny. Krysztofiak zagrywa prostopadłą piłkę do Dziekańskiego, który wygrywa jeszcze po drodze przebitkę z bramkarzem i pakuję piłkę do pustej bramki. W końcówce meczu wynik ustala Dziekański, który wykorzystuje podanie Piaseckiego i kończy ten mecz z trzema trafieniami, godnie zastępując Marcina Kowalskiego na pozycji napastnika. 

Szósta wygrana z rzędu. Do końca sezonu dwie kolejki, a my "bijemy" się jeszcze o wyższe lokaty. Matematycznie mamy szanse na szóste miejsce, na którym znajduje się nasz najbliższy ligowy rywal, Unia Czermno. Zakończenie sezonu w Bielsku, meczem ze Zrywem (7. lokata).

 

Sędziowali: Marcin Kurowski - Mateusz Kowalski, Adam Ablewski

Skład: Kalinowski - Wilczyński, Sawicki, Zjadewicz (Ciarkowski 75')- Gąsiorowski, Lemanowicz (Kaczorowski 80'), Krysztofiak, Dębkowski, Marlęga - Piasecki, Dziekański

Ławka: Kaczorowski, Talaga, Reguliński, Ciarkowski

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".

Polub P-LIGĘ


#DrużynaMPKT
1 Wołomin 11 27
2 Ożarowianka 11 24
3 Dolcan 10 22
4 Przasnysz 11 20
5 Wisła II 11 20

#DrużynaMPTK
1 Amator 10 22
2 Skra 9 21
3 Świt 9 18
4 Zryw 9 16
5 Orzeł 9 14

#DrużynaMPKT
1 Bzura 8 22
2 Gąbin 8 20
3 Wicher 8 15
4 Zorza 8 15
5 Ciółkowo 7 11

#DrużynaMPKT
1 Huragan 6 18
2 Orkan S 6 15
3 Sparta 6 12
4 Zjednoczeni 6 10
5 Unia Czermno II 6 6

ShoutBox

Musisz być zalogowany by móc pisać