Skra pokonuje Wicher w derbach gminy! Drukuj
Opisy meczów
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 Maj 2018 17:48

23. KOLEJKA PLO – Stadion MOKSiR w Drobinie

SKRA DROBIN – WICHER CIESZEWO

skra logo3:2 (1:1)wicherciewszewo

Michał Lemanowicz 44’, Jakub Gąsiorowski 70’, Jakub Wilczyński 72’ – Krzysztof Grotkiewicz 28’ rz.k., Michał Gozdan 89’

Więcej w rozwinięciu…

Idealna pogoda do gry, bardzo dobra murawa, ponad setka kibiców i duża ranga spotkania – tak zapowiadały się kolejne już Derby Gminy Drobin. Na mecz z Wichrem wybiegliśmy w prawie identycznym składzie, jak w ostatniej kolejce w Lucieniu. Jedyną zmianą była absencja Huberta Krysztofiaka, którego zastąpił wracający po kontuzji Dawid Dębkowski. Hubert na ponad godzinę przed meczem świętował narodziny swojej drugiej córeczki. Jeszcze raz gratulacje i zdrówka dla całej rodziny!

Wracając do meczu, w pierwszych minutach graliśmy dość ospale, nie potrafiliśmy sobie stworzyć dobrej okazji, jakby myślami zawodnicy byli nadal w szatni. W 11. minucie Szymon Żebrowski był bliski zaskoczenia bramkarza rywali. Jego strzał z rzutu wolnego zakończył się jednak tylko trafieniem w poprzeczkę. W 28. minucie błąd popełnia Tomek Ptasik, który fauluje w polu karnym zawodnika Wichru. Do karnego podszedł Krzysztof Grotkiewicz i zamienił jedenastkę na gola. Skra odpowiedziała dopiero w 44. minucie, gdy rzut rożny wykonywał Szymon Żebrowski. Świetnie wrzuconą piłkę w pole karne na gola zamienił Michał Lemanowicz, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. W pierwszej połowie swoje okazje mieli jeszcze Patryk Piasecki i Paweł Dziekański, ale dwukrotnie pudłowali. W drugiej połowie graliśmy już dużo lepiej. Przerwa podziałała na nas motywująco, ale na kolejne gole musieliśmy poczekać dopiero do 70. minuty. Wcześniej na boisku pojawił się Marcin Kowalski, który ożywił jeszcze trochę naszą grę. Prowadzenie objęliśmy po golu Kuby Gąsiorowskiego, który dobijał wybitą przez bramkarza wcześniej piłkę. Nie minęło 120 sekund, a Kuba Wilczyński po kuriozalnej bramce cieszył się ze swojego pierwszego trafienia w barwach Skry. Zawodnik Wichru wybijał piłkę przed siebie, a ta trafiła w naszego zawodnika i przelobowała bramkarza rywali. Do końca próbowaliśmy zdobyć czwartego gola, ale to goście zdobyli kontaktowego gola. Po naszej stracie piłki na swojej połowie, piłkarze Wichru przeprowadzili bardzo ładną akcję zakończoną dośrodkowaniem w pole karne, gdzie nabiegający na piłkę Michał Gozdan skierował futbolówkę do siatki. W końcówce meczu skupiliśmy się już tylko na utrzymaniu wyniku, ale mogło się to skończyć dla nas fatalnie. Zawodnik Wichru stanął przed świetną okazją na wyrównanie, ale jego strzał powędrował wysoko nad naszą bramką. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem!

To już piąty wygrany mecz z rzędu przez naszą drużynę. Widać, że chłopaki z meczu na mecz grają dojrzalej, świetnie się rozumieją, a w zespole panuje dobra atmosfera. Oby tak dalej! Nasze zwycięstwo i reszta wyników z tej kolejki sprawiły, że wskoczyliśmy na 8 miejsce w tabeli, wyprzedzając Stegny Wyszogród. Do siódmego Zrywu Bielsk tracimy trzy punkty. W 24. kolejce zagramy w Proboszczewicach z tamtejszym Startem.

 

 

Widzów: ok. 130

Sędziowie: Radosław Ulicki – Krzysztof Kwasiborski, Łukasz Nowak

Skład Skra: Kalinowski – Ptasik (Reguliński 80’), Sawicki, Zjadewicz (Kaczorowski 75’) – Gąsiorowski, Dębkowski, Lemanowicz (Wilczyński 70’), Żebrowski, Marlęga (Ciarkowski 60’), Piasecki (Kowalski 60’) – Dziekański (Domeradzki 75’)

Ławka: Majchrzak, Domeradzki, Reguliński, Ciarkowski, Kaczorowski, Kowalski, Wilczyński,

 

Link do zdjęć z meczu: >>>link<<<

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".

Polub P-LIGĘ


#DrużynaMPKT
1 Wołomin 11 27
2 Ożarowianka 11 24
3 Dolcan 10 22
4 Przasnysz 11 20
5 Wisła II 11 20

#DrużynaMPTK
1 Amator 10 22
2 Skra 9 21
3 Świt 9 18
4 Zryw 9 16
5 Orzeł 9 14

#DrużynaMPKT
1 Bzura 8 22
2 Gąbin 8 20
3 Wicher 8 15
4 Zorza 8 15
5 Ciółkowo 7 11

#DrużynaMPKT
1 Huragan 6 18
2 Orkan S 6 15
3 Sparta 6 12
4 Zjednoczeni 6 10
5 Unia Czermno II 6 6

ShoutBox

Musisz być zalogowany by móc pisać