BŁYSKAWICA LUCIEŃ – SKRA DROBIN

lucien nowe0:3 (0:3)skra logo

Kuba Gąsiorowski 23’, Daniel Zjadewicz 34’, Paweł Dziekański 40’

Więcej w rozwinięciu…

Po czwarte zwycięstwo z rzędu jechaliśmy do Lucienia na mecz z tamtejszą Błyskawicą. Nasza kadra na to spotkanie była dość mocno uszczuplona – brakowało Marcina Kowalskiego, Dawida Dębkowskiego i kilku innych zawodników. Do tego na rozgrzewce kontuzji doznał Jarek Ciarkowski i jego miejsce w składzie zajął nasz trener, Michał Lemanowicz.

Od początku meczu kontrowaliśmy jego przebieg. Rolę napastnika przejmowało kilku zawodników – docelowo za gole odpowiedzialny był Paweł Dziekański, ale świetną rotację stosowali nasi piłkarze, co sprawiało dużo problemu gospodarzom. W 16. minucie jedną z niewielu akcji w tej połowie stworzyli sobie gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik Błyskawicy oddał strzał głową, ale nie sprawiło to żadnych problemów Kamilowi Kalinowskiemu. W 23. minucie wychodzimy na prowadzenie. Ładne podanie od Szymona Żebrowskiego otrzymał Kuba Gąsiorowski, który popędził prawym skrzydłem, wbiegł z piłką przed obrońcę i pewnym strzałem obok bramkarza otworzył wynik. W 34. minucie Szymon Żebrowski wykonuje rzut rożny. Na piłkę nabiega nieprzykryty Daniel Zjadewicz i strzałem głową pokonuje bramkarza gospodarzy. Graliśmy naprawdę dobrze w tym spotkaniu, wymienialiśmy bardzo dużo podań, zmienialiśmy pozycje i tworzyliśmy sobie kolejne sytuacje. Pewnie w obronie grała natomiast trójka Ptasik - Sawicki - Zjadewicz. W 40. minucie trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobywa Paweł Dziekański, który poprzedził zdobycie gola (niski strzał po długim rogu ze skraju pola karnego) ładną akcją indywidualną. Do przerwy schodzimy z pewnym i wysokim prowadzeniem. Na drugie 45. minut gospodarze wychodzą z kilkoma nowymi zawodnikami i od początku przycisnęli naszą drużynę. Większy pressing jaki stosowali zawodnicy Błyskawicy powodował, że w naszej grze pojawiała się niepotrzebna nerwowość i niedokładność. Ostrzejsza gra gospodarzy spowodowała także, że z kontuzją pleców zejść musiał nasz trener. W jego miejsce na boisku pojawił się Jakub Wilczyński. W 56. minucie Błyskawica zagroziła naszej bramce, ale piłka po strzale z dystansu powędrowała nad poprzeczką. Przez większość drugiej połowy staramy się uspokoić grę i wyprowadzać kontrataki, ale brakowało dokładności w naszych akcjach ofensywnych. W 80. minucie gospodarze stanęli przed szansą zdobycia bramki honorowej, ale piłka po strzale zawodnika Błyskawicy minęła nieznacznie lewy słupek naszej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i mogliśmy cieszyć się z czwartego zwycięstwa z rzędu.

Już za tydzień najważniejszy mecz sezonu – derbowe starcie z Wichrem Cieszewo! Mecz odbędzie się w sobotę o 18:30. Kibicom chyba specjalnego zaproszenia wysyłać nie trzeba… widzimy się na stadionie!!!

Wcześniej zapraszamy na „Mini Mistrzostwa Świata Rocznik 2010” organizowane przez MOKSiR Drobin i Pegaza Drobin. Turniej będzie odbywał się na boiskach MOKSiRu, od godziny 9:00.

Sędziowie: Paweł Passon – Adrian Majewski, Jacek Marciniak

Skład Skra: Kalinowski – Zjadewicz, Ptasik, Sawicki – Gąsiorowski, Marlęga, Lemanowicz (60’ Wilczyński), Żebrowski, Piasecki, Krysztofiak – Dziekański

Ławka: Majchrzak, Wilczyński, Ciarkowski

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".