Dobra passa trwa - Skra wygrywa trzeci mecz z rzędu... Drukuj

SKRA DROBIN – ŚWIT STAROŹREBY

skra logo2:1 (1:0)swit nowe

Marcin Kowalski 14’, Patryk Piasecki 48’ – ? 63’

Więcej w rozwinięciu…

Po dwóch zwycięstwach z rzędu mierzyliśmy się w 21. Kolejce Płockiej Ligi Okręgowej ze Świtem Staroźreby. Tego dnia musieliśmy radzić sobie bez dwóch ważnych punktów drużyny – Sebastiana Marlęgi, który pauzował za kartki i naszego trenera Michała Lemanowicza, który chory pozostał w domu. Funkcję trenera (i zawodnika) w tym meczu przejął doświadczony, wieloletni kapitan Daniel Sawicki.

W 4. minucie meczu blisko trafienia był Daniel Zjadewicz, który zamykał dośrodkowanie z rzutu wolnego Huberta Krysztofiaka. Daniel w tej sytuacji strzelił jednak w boczną siatkę. W 8. minucie goście przeprowadzają bardzo groźny kontratak, po którym mogła paść bramka. W dogodnej sytuacji znalazł się zawodnik Świtu, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Kamil Kalinowski. Minutę później goście ponownie mieli dobrą sytuację, ale zawodnik Świtu przestrzelił z bliskiej odległości. W 14. minucie odpowiadamy. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Marcin Kowalski, który z łatwością mijał kolejnych rywali, a na koniec bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. W 27. minucie zawodnik gości urwał się z pod krycia na prawym skrzydle i bez zastanowienia mocno uderzył, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. 5. minut później blisko zdobycia bramki był Patryk Piasecki, ale jego strzał w okienko świetnie wybronił bramkarz Świtu. W przeciągu pięciu minut mamy kolejne dwie sytuacje, ale najpierw Marcin Kowalski strzelił wysoko nad bramką, a chwilę później świetną okazją miał Patryk Piasecki. Najpierw z dystansu strzelił Kuba Gąsiorowski, piłka odbiła się od słupka i wpadła pod nogi Patryka, który mając tylko bramkarza przed sobą strzelił prosto w niego. Do przerwy wynik się nie zmienił. Byliśmy lepszą drużyną, mieliśmy swoje okazje i dodatkowo więcej możliwości na ławce. Drugą połowę zaczynamy doskonale. Piłkę na 30. metrze prowadził Patryk Piasecki, który zszedł z nią dwa metry do środka i huknął ile sił, a piłka wpadła za kołnierz źle ustawionemu bramkarzowi. Dzisiejszego dnia strzelaliśmy tylko piękne gole! Druga bramka ostudziła trochę nastroje, goście przejęli większą inicjatywę, ale nie tworzyli sobie dogodnych sytuacji. W międzyczasie z kontuzją zejść musiał Michał Sobczak i goście wprowadzili jedynego możliwe zmiennika z ławki. My jednak zamiast grać spokojnie, pozwalaliśmy gościom na kolejne wrzutki i dośrodkowania i po jednej z takich sytuacji padła bramka kontaktowa. Zawodnika z prawego skrzydła zagrał mocno w „piątkę”, a tam z bliskiej odległości strzelił bramkę zawodnik Świtu. Z minuty na minutę obie drużyny opadały z sił, my próbowaliśmy kontratakować, goście wciąż szukali napastników długimi piłkami i w tym lekkim chaosie mijały kolejne minuty. W końcówce meczu zrobiło się groźnie pod naszą bramką, ale pewnie do końca bronił Kalinowski i utrzymaliśmy prowadzenie.

Dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu przeskoczyliśmy w tabeli Skrwę Łukomię i z 22. punktami na koncie zajmujemy dziewiątą lokatę. W najbliższej kolejce zmierzymy się z Błyskawicą Lucień. Mecz zagramy na wyjeździe, w niedzielę o 18:00.

Widzów: ok. 60

Sędziowali: Rafał Szczytniewski – Paweł Passon, Mateusz Ciepliński

Skład Skra: Kalinowski – Ptasik, Krysztofiak, Zjadewicz – Gąsiorowski, Dębkowski, Sawicki, Żebrowski, Piasecki, Dziekański – Kowalski

Ławka: Majchrzak, Ciarkowski, Kaczorowski, Wszałkowski, Reguliński, Wilczyński

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".