Marcin Kowalski 10', 28', 57', 70', 73' , Paweł Dziekański 43', Daniel Zjadewicz 52' Dawid Dębkowski 56', 59', Patryk Piasecki 65' - Patryk Karczewski 84'

DELTA SŁUPNO - SKRA DROBIN

deltaS0:2 (0:1)skra logo

Hubert Krysztofiak 11', Marcin Kowalski 51'

Więcej w rozwinięciu...

W przeciągu czterech dni rozegraliśmy dwa spotkania w rozgrywkach Płockiej Ligi Okręgowej. W pierwszym spotkaniu na własnym obiekcie podejmowaliśmy Skrwę Łukomie. Jesienią góra byli zawodnicy trenera Kruszewskiego, którzy pokonali nas 4:3. My jednak byliśmy głodni pierwszego zwycięstwa na wiosnę, co - widać po wyniku - udało się zrobić z nawiązką. Od pierwszych minut na murawie zobaczyliśmy naszego grającego trenera, Michała Lemanowicza. Kilka korekt w ustawieniu, świetna pogoda do gry i odpowiednie nastawienie - tak zaczynaliśmy to spotkanie. Już w 1. minucie Marcin Kowalski mógł otworzyć wynik, ale po podaniu od Sebastiana Marlęgi, znajdował się on na pozycji spalonej. W 5. minucie Ci dwaj zawodnicy zamienili się rolami, Marcin podaje do Sebastiana, ale ten strzela obok słupka bramki gości. W 10. minucie wychodzimy na prowadzenie! Daniel Zjadewicz podał do Pawła Dziekańskiego, ten zgrał na 5 metr do Kowalskiego, który takich sytuacji nie marnuje i mamy 1:0. W 28. minucie obrońcy Skrwy ofiarowali prezent Kowalskiemu. Marcin w sytuacji sam na sam minął bramkarza i podwyższył prowadzenie. W 43. minucie było już 3:0. Z kolejnego gola w tym sezonie cieszył się Paweł Dziekański, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliska wpakował piłkę do bramki. Trzecia bramka uspokoiła naszą grę i praktycznie zabiła ten mecz. Po przerwie otworzył się worek z bramkami. W przeciągu 30 minut zdobywamy... SIEDEM goli. W 52. minucie Lemanowicz z Dziekańskim krótko rozgrywają rzut rożny, na dośrodkowanie zdecydował się ten pierwszy, a piłkę na dłuższym słupku zamknął strzałem głową Zjadewicz. Między 56, a 59 minutą Kowalski ustanowił hat-tricka, a dwa trafienia dorzucił Dębkowski. Te kolejne ciosy powaliły drużynę gości, która praktycznie straciła chęci do biegania. W 65. minucie swojego gola zdobył Piasecki, a kilka minut póżniej swój licznik bramkowy na ten mecz zamknął Kowalski, który dorzucił kolejne dwa trafienia. Honorowego gola w 84. minucie zdobył Karczewski, po błędzie naszego obrońcy. Cztery asysty w tym meczu zanotował Paweł Dziekański, po jednej Lemanowicz, Kowalski, Dębkowski i Kaczorowski. Koncert.

Piękna gra i pewne trzy punkty. Taką Skrę chcemy oglądać! Brawo dla całej drużyny i trenera.

Skład Skra: Kalinowski - Zjadewicz, Krysztofiak, Ptasik - Gąsiorowski, Dębkowski, Lemanowicz, Marlęga, Piasecki, Dziekański - Kowalski

Ławka: Majchrzak, Sawicki, Kaczorowski, Wszałkowski, Klimowski, Domeradzki, Ciarkowski

W drugim spotkaniu, 1. maja, w Wykowie graliśmy z Deltą Słupno. Mecz bardzo ważny dla obu ekip, bo ewentualne zwycięstwo jednej z drużyn pozwalał jej odskoczyć na 3 punkty w tabeli. Wyszliśmy na to spotkanie identycznym składem, jak w meczu ze Skrwą. W końcu zwycięskiego składu się nie zmienia... W 11. minucie sędzia wskazał na rzut karny, a jego pewnym wykonawcą okazał się Hubert Krysztofiak. Graliśmy w tym meczu na prawdę dobrze, stwarzając sobie dużo dogodnych sytuacji. Na kolejnego gola musieliśmy poczekać do 51. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Marcin Kowalski po asyście Kuby Gąsiorowskiego. W kolejnym meczu nie zobaczymy Sebastiana Marlęgi, który rozgrywał kolejne świetne zawody. Seba otrzymał swoją czwartą żółtą kartkę w sezonie i musi jedno spotkanie odpauzować. Gospodarze kończyli ten mecz w 10-ciu, po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce dla Żaglewskiego.

Ponownie brawa dla całej drużyny - wywozimy trzy punkty z trudnego terenu, z bezpośrednim rywalem z tabeli. Kolejne spotkanie w sobotę, o 11.00. Do Drobina przyjedzie Świt Staroźreby.

Ławka: Majchrzak, Sawicki, Kaczorowski, Wszałkowski, Żebrowski, Ciarkowski, Reguliński

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".