W Święta bez punktów – przegrywamy w Iłowie… Drukuj

ILOW2:1 (1:0)skra logo

Gole: Łukasz Świątek 20', Mateusz Struzik 88' - Paweł Dziekański 67'

Czerwona kartka: Kamil Wojciechowski 76' (Unia) - po dwóch żółtych

Więcej w rozwinięciu...

W Wielką Sobotę nasi zawodnicy rozgrywali mecz 15. Kolejki Płockiej Ligi Okręgowej. Naszym rywalem tego dnia była Unia Iłów, zespół z którym zawsze trudno się grało, w szczególności na ich boisku. Murawa na owym boisku była w fatalnym stanie, a na domiar złego w trakcie meczu mocno się rozpadało. Spotkanie Iłowa z Drobinem, oraz trudne warunki pogodowe zapowiadały tylko jedno – dużo walki. I tej nie zabrakło… Ale po kolei. Skra do Iłowa zabrała całą osiemnastkę, a w porównaniu z poprzednim meczem, w pierwszym składzie zobaczyliśmy Kubę Wszałkowskiego i Dawida Dębkowskiego. Brakowało tym razem Kuby Gąsiorowskiego, który pauzował za kartki.

W pierwszych 5 minutach stwarzamy sobie dwie niezłe okazje, a w roli głównej występował Patryk Piasecki, który mocno szarżował prawym skrzydle. Obie sytuacje nie przyniosły jednak trafienia. Graliśmy dobrze, pewnie w obronie, agresywnie w środku pola i nieźle w ofensywie. Wszystko jednak na nic skoro rywale stwarzają sobie pół okazji i wychodzą na prowadzenie. Piłka prostopadle zagrana w nasze pole karne, wędruje jakimś cudem do osamotnionego zawodnika Unii, ten odwraca się w kierunku naszej bramki i pewnie pakuje futbolówkę do siatki… Była to 18 minuta spotkania. Dwie minuty później staramy się odpowiedzieć, tym razem szarżował Wszałkowski, na spółkę z Kowalskim, jednak wciąż brakowało siły lub skuteczności w oddawanych strzałach. W 25. minucie delikatny kontakt z Marlęgą wykorzystuje zawodnik Unii, która pada w naszym polu karnym, a sędzia wskazuje na wapno. Karny to jeszcze nie gol, co doświadczyliśmy w poprzedniej kolejce i tym razem było podobnie. Mocny strzał zawodnika gospodarzy świetnie obronił Kalinowski i wciąż przegrywaliśmy tylko jedną bramką. Na boisku zrobiło się trochę bardziej nerwowo, powoli nad tym wszystkim nie panował główny arbiter, ale to i tak było mało w porównaniu z tym co się działo w drugiej połowie. W niej graliśmy jeszcze lepiej, świetne zawody rozgrywał Szymon Żebrowski, który stwarzał kolejne groźne okazje pod bramką Unii. Swój dobry występ przypieczętował piękną asystą, przy jeszcze piękniejszym golu Pawła Dziekańskiego. Szymon wrzucił piłkę lewą nogą w pole karne, a tam nabiegł na nią Dziekański, który niesamowicie mocnym strzałem z głowy wpakował piłkę do siatki. Mieliśmy upragnionego gola, dobry wynik, a od 76. minuty graliśmy nawet w przewadze po tym, jak zawodnik Iłowa po brutalnym faulu na Piaseckim obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Tu chciałbym na chwilę zatrzymać się na dwóch kwestiach – sędziowaniu i „pajacowaniu”, które uskuteczniał przez cały mecz trener gospodarzy. Sędziowanie było słabe. Dwukrotnie uderzeni w twarz byli nasi zawodnicy, czego kompletnie nie widział arbiter główny. Kontrowersyjny karny. Faul na Piaseckim zasługiwał na czerwoną kartkę z miejsca. Chaos i niekonsekwencja, jaka panowała na boisku były wręcz niesamowite. Przez całe spotkanie grający trener Unii rzucał wiązanki w kierunku arbitrów, naszej ławki i wszystkich dookoła, zachowując się idiotycznie. Do tego zachowywał się jak hipokryta, nawet przy sytuacji, w której jego zawodnik wyleciał z boiska. Sami zawodnicy Unii mieli momentami tego dosyć dając mu do zrozumienia, żeby się po prostu zamknął. Czy byłaś jakaś kara ze strony arbitra? A skąd. „Spokojnie Tomek”. I tyle. Wróćmy jednak do wydarzeń mających więcej wspólnego ze sportem i zdrową rywalizacją. Unia groźnie atakowała, ale nierówna murawa często płatała psikusa zawodnikom gospodarzy i z tych sytuacji niewiele było zagrożenia pod naszą bramką. Po drugiej stronie dwoił się i troił Kowalski, kolejne okazje mieli Piasecki i Wszałkowski, mnóstwo zdrowia na boisku zostawiali kolejni nasi zawodnicy…bez skutku. Bramka na 2:1 po prostu nie chciała wpaść. W końcówce spotkania Unia wykonuje rzut rożny. Po słabym dośrodkowaniu piłka spada gdzieś na 16 metr, gdzie dobiega do niej zawodnik Unii i bez zastanowienia strzela, gdzieś w ten gąszcz nóg znajdujący się w polu karnym. I znalazł lukę, bo piłka wpadła do bramki praktycznie przy samym słupku… Zamiast prowadzić, przegrywaliśmy. Druga bramka podłamała nas kompletnie, bo od tej pory nie byliśmy w stanie stworzyć sobie żadnej okazji, samemu zaczęliśmy też niepotrzebnie faulować i prowokować rywali.

Trzy punkty zostały w Iłowie.

Z przebiegu całego meczu zasługiwaliśmy na dużo więcej… Unia starała się grać prosto, długą piłką do przodu, lub na skrzydło do zbiegającego na lewą nogę Trakula, ale bramki zdobyła praktycznie z niczego… My graliśmy dobrze, w każdej formacji, pewnie w defensywie i bramce, gdzie swoją robotę wykonywał Kalinowski - obronił rzut karny; kolejny dobry mecz rozegrała para stoperów Krysztofiak – Marlęga; kolejnego gola w tej rundzie zdobył Dziekański; kawał zdrowia zostawili w środku pola Dębkowski i Żebrowski, cała formacja ofensywna tworzyła kolejne okazje… i wróciliśmy bez punktów. Brawa dla chłopaków za walkę i zaangażowanie. W kolejnych meczach to musi w końcu przynieść przełożenie na wynik i zdobycze punktowe. Gramy zdecydowanie lepiej niż w rundzie jesiennej, a mamy na razie tylko jeden punkt więcej… W 16. Kolejce zagramy z Kasztelanem Sierpc. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00, na boisku w Drobinie. Gorąco zachęcamy o przybycie na stadion i kibicowanie!!

Sędziowali: Adrian Majewski - Damian Brzyski, Michał Kostrzewski

Skra: 1. Kalinowski - 14. Ptasik, 20. Marlęga, 10. Krysztofiak, 6. Zjadewicz (2. Ciarkowski 46') - 9. Piasecki (3. Domeradzki 88'), 8. Żebrowski, 4. Dębkowski, 17. Dziekański (19. Popis 85'), 7. Wszałkowski - 11. Kowalski

Ławka rez.: 5. Klimowski, 12. Majchrzak, 15. Reguliński, 16. Kaczorowski

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".