SKRA DROBIN - STEGNY WYSZOGRÓD

skra logo1:1 (0:0)274283 1507501365

Paweł Dziekański 51' - Wojciech Bluszcz 65'

Więcej w rozwinięciu...

Skra Drobin w swoim pierwszym meczu na wiosnę mierzyła się na własnym obiekcie ze Stegnami Wyszogród. Na inaugurację sezonu przegraliśmy w Wyszogrodzie 2:5, więc dzisiejszego dnia bardzo chcieliśmy zrewanżować się rywalom za sromotną porażkę z jesienii. Trener Michał Lemanowicz miał do dyspozycji pełną kadrę zawodników - zabrakło Rafała Kaczorowskiego, który powoli wraca do zdrowia po urazie oraz poważnie kontuzjowanego Huberta Wawrzyńskiego, który prawdopodobnie w tym sezonie już nie zagra. Debiut w barwach Skry zaliczyło dziś kilku zawodników: Kamil Kalinowski, Sebastian Marlęga (oficjalny debiut w seniorach), Patryk Piasecki, oraz wchodzący z ławki: Kuba Wszałkowski, Dawid Dębkowski i Kuba Wilczyński.

Od początku meczu gra była prowadzona w dość chaotyczny sposób. Obie drużyny miały problem z wykonaniem kilku celnych podań, o stworzeniu dobrej akcji nie wspominając. Graliśmy przeciętnie, murawa nie pozwalała na wykonanie szybkich i dokładnych podań, i do przerwy nie obejrzeliśmy bramek. W przerwie doszło do jednej zmiany w składzie - Adama Popisa na prawym skrzydle zmienił Kuba Wszałkowski. W drugiej połowie graliśmy już dużo lepiej, rozmowy w szatni podziałały pozytywnie na zawodników. Dobrą grę przystemplowaliśmy golem, gdy w 51. minucie z lewej strony w pole karne dograł Daniel Zjadewicz, a piłkę do siatki wślizgiem wpakował Paweł Dziekański. Dla Pawła było to drugie trafienie w tym sezonie. Kilku minut później dobrą okazję na strzelenie gola miał Szymon Żebrowski, który wbiegając z prawej strony pola karnego uderzył pod poprzeczkę, a piłka prawie przelobowała bramkarza. Z prowadzenia cieszyliśmy się 15. minut... Stały fragment gry wykonywali goście, po dośrodkowaniu w pole karne pojedynek główkowy wygrał zawodnik Stegien, piłka spadła pod nogi napastnika gości, a ten bez namysłu uderzył na naszą bramkę. Strzał prawie wybronił Kalinowski, ale piłka ostatecznie wpadła do siatki. W 75. minucie swoją sytuację stworzył Wszałkowski, który zszedł do środka boiska i uderzył lewą nogą, jednak obronił bramkarz. Dwie minuty później świetną piłkę w pole karne zagrał Dębkowski, dobrze zabrał się z nią Kowalski i został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez namysłu podyktował karnego, do którego podszedł sam poszkodowany. Marcin uderzył mocno, jednak dokładnie tam gdzie rzucił się bramkarz i piłka po jego obronie przeleciała nad bramką... Szkoda tej sytuacji, bo przy prowadzeniu 2:1 mielibyśmy więcej miejsca do stwarzania sobie kolejnych okazji, a rywale musieliby się odkryć. Tak się jednak nie stało, a ekipę z Wyszogrodu remis jak najbardziej urządzał. Przy odrobinie szczęścia mogli oni nawet wyjechać z Drobina z trzema punktami. Bramkarz Skry wybiegł na przedpole by wybić piłkę, ta ostatecznie spadła pod nogi zawodnika gości, który postanowił od razu uderzyć na bramkę, a piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

Kontuzję w tym spotkaniu odniósł nasz kolejny zawodnik... Kuba Wilczyński. 10 minut po wejściu na boisku musiał już je opuścić, a to ze względu na uraz jakiego nabawił się w jeden z akcji. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego... W czwartek na treningu kontuzję odniósł także Maciek Talaga, który będzie pauzował prawdopodobnie do maja. Wszystkim kontuzjowanym chłopakom życzymy szybkiego powrotu na boisko.

Do złych wiadomości dochodzi także żółta kartka dla Kuby Gąsiorowskiego, którą otrzymał w tym spotkaniu. Był to ósmy kartonik w sezonie co oznacza, że w następnej kolejce Kuba będzie pauzował.

Tracimy dwa punkty - to pewne. Ale nie ma co się załamywać. Potencjał w drużynie jest, jeszcze sporo treningów i meczów przed nami. Najbliższy mecz w Wielką Sobotę, gdy w Iłowie zagramy z Unią, o 15:00.

Sędziowali: Rzechółko Kamil - Kamiński Krzysztof, Młotkowski Wojciech

Widzów: ok. 30

Skład Skra: 1. Kalinowski - 14. Ptasik, 20. Marlęga, 7. Krysztofiak (c), 6. Zjadewicz (4. Wilczyński 57' (2. Ciarkowski 65')) - 19. Popis (16. Wszałkowski 46'), 10. Gąsiorowski, 8. Żebrowski (5. Dębkowski 57'), 17. Dziekański (3. Domeradzki 80') - 9. Piasecki, 11. Kowalski

Ławka: 12. Majchrzak, 15. Reguliński

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".