Dublet "Wiśni" w debiucie - Skra remisuje w Maszewie... Drukuj

AMATOR MASZEWO – SKRA DROBIN

amator4:4 (2:1)skra logo

Krystian Majchrzak 29’, 55’, Radosław Wiśniewski 44’, Tomasz Sudomir 60’ – Bartłomiej Mielczarski 6’, Karol Benkie 69’, Wiktor Wiśniewski 80’, 90’

Więcej w rozwinięciu…

Pełną „osiemnastkę” zawodników miał do dyspozycji na mecz z Amatorem trener Michał Lemanowicz. Na bramce po raz pierwszy w tym sezonie stanął Krystian Wiśniewski, jeden z 10-ciu młodzieżowców powołanych na to spotkanie.

Wszystko zaczęło się dla nas świetnie – już w 6. minucie meczu wychodzimy na prowadzenie. Po akcji z kontrataku Bartek Mielczarski stanął oko w oko z bramkarzem i strzałem po ziemi znalazł drogę do bramki gospodarzy. Pierwsze 20-25 minut tego meczu graliśmy bardzo dobrze; agresywnie w środku pola, uważnie w obronie, jednak nie stworzyliśmy sobie kolejnych stuprocentowych sytuacji bramkowych. Pierwszy poważny błąd naszej obronie przydarzył się w 29. minucie, co kosztowało nas niestety stratę bramki. Z autu szybko zagrali piłkarze Amatora, zawodnik z Maszewa wyprzedził naszego obrońcę, dograł w pole karne, a tam Krystian Majchrzak bez problemów wpakował piłkę do naszej bramki. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy atakowali częściej i częściej stwarzali sobie dobre sytuacje na podwyższenie wyniku. Mnóstwo problemów stwarzały nam dobrze bite rzuty rożne przez rywali, co znalazło potwierdzenie w 44. minucie, gdy po jednej z takich wrzutek niepilnowany Radosław Wiśniewski mocnym strzałem głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:2.

Po przerwie Kamila Domeradzkiego w ataku zmienił Karol Benkie. Niestety drugą połowę zaczynamy tak samo źle, jak kończyliśmy pierwszą. Między 55., a 60. minutą meczu Krystian Majchrzak i Tomasz Sudomir strzelają kolejne bramki dla gospodarzy i po godzinie gry przegrywaliśmy już trzema golami. Trenerowi Skry nie pozostało nic innego, jak wprowadzać co kilka minut świeżych zawodników. I tak na boisko meldowali się kolejno: Wiktor Wiśniewski (dla którego był to debiut w seniorach), Irek Kobuszewski, Kamil Nowakowski i Kamil Zawistowski. Gola na 4:2 w 69. minucie meczu zdobył wprowadzony tuż po przerwie Karol Benkie, a asystę zaliczył Wiktor Wiśniewski. Zdobyta bramka zadziałała na naszą drużynę bardzo pozytywnie, graliśmy odważnie, agresywnie i co najważniejsze stwarzaliśmy sobie kolejne okazje bramkowe. W 80’ minucie strzelamy kontaktowego gola, a z debiutanckiej bramki cieszył się Wiktor Wiśniewski, który dobijał piłkę głową po wcześniejszej obronie bramkarza. Po trafieniu Wiktora postawiliśmy wszystko na jedną kartę grając trójką z tyłu i przyniosło to oczekiwany efekt. W 90. minucie meczu prawą stroną boiska popędził Kamil Zawistowski i oddał strzał, piłka najpierw po rykoszecie wylądowała na słupku, potem trafiła pod nogi Wiktora Wiśniewskiego, a ten świetnie obrócił się w stronę bramki i mocnym uderzeniem prawą noga od słupka zmieścił piłkę w bramce rywali. Remis!

Z przebiegu meczu taki wynik należy uznać za sprawiedliwy. Obydwa zespoły miały swoje lepsze i gorsze momenty w tym meczu, dzięki czemu kibice mogli obejrzeć aż osiem strzelonych goli. Dla Skry to pierwszy punkt zdobyty w tym sezonie. Dzięki porażkom Orła i Wichru odbijamy się od dna tabeli, znajdując się na 12. lokacie. Liderem wciąż pozostaje Kasztelan Sierpc, który podobnie jak Start Proboszczewice ma komplet punktów. Na wysokim trzecim miejscu znajdują się Stegny Wyszogród.

Skra w 5. kolejce zagra u siebie z Orłem Goleszyn. Mecz zaplanowano na sobotę, godzinę 16.00.

Skra: 1. K. Wiśniewski – 2. Ciarkowski (14. Nowakowski 71’), 10. Krysztofiak, 20. Wawrzyński (18. Zawistowski 82’), 6. Zjadewicz (19. Kobuszewski 69’) – 9. Mielczarski, 17. Dziekański (W. Wiśniewski 63’), 5. Gąsiorowski, 8. Żebrowski, 4. Tokarski – 3. K. Domeradzki (11. Benkie 46’)

Rezerwowi: 7. Klimowski, 15. Reguliński

Amator: Waśniewski, Marszałek, Zieliński, Wachaczyk, Golatowski, Majchrzak, Muszyński, Sadecki, Wiśniewski, Skierkowski, Sudomir

Grali też: Żochowski, Bachanek, Leński, Sochalewski

Sędziowie: Mateusz Kowalski – Dariusz Oleksiewicz, Maciej Żłobiecki