Podsumowanie 22 kolejki IV ligi... Drukuj
IV Liga
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 20 Marzec 2017 13:50

Za nami 22. kolejka ligowych zmagań w IV lidze. Sobotnie granie rozpoczęły spotkania na trzech stadionach: w Grodzisku Mazowieckim lider, ekipa Pogoni, podejmowała ostatnią w tabeli (nie licząc wycofanej Tęczy Łyse) drużynę Delty Słupno. Szybko, łatwo i przyjemnie - tak należy ocenić ten mecz z perspektywy gospodarzy, którzy losy meczu przesądzili już w I połowie, strzelając Delcie pięć goli. Po przerwie podopieczni Krzysztofa Chrobaka kontrolowali przebieg meczu, spokojnie rozgrywając piłkę miedzy sobą. Mecz poprzedziło podziękowanie Vielinovi Damyanovi, zawodnikowi Pogoni, który zakończył swoją przygodę z piłką ze względów zdrowotnych. Dla Pogoni było to 15 zwycięstwo w sezonie, z czego 9 na własnym boisku. Delta nadal bez wygranej, ponosząc przy tym 16 porażkę w sezonie.

Więcej w rozwinięciu...

W drugim spotkaniu rozgrywanym o godzinie 11.00, KS Łomianki przyjęły u siebie Mazovię Mińsk Mazowiecki. Obie drużyny znajdują się w czubie tabeli, jednak to Mazovia z przewagą 7 punktów nad rywalem i jednym meczem rozegranym mniej, była faworytem tego pojedynku. Wietrzna, zimna pogoda nie pomagała na pewno zawodnikom obu drużyn, ale nie oznaczało to, że ktoś miał tego dnia odpuścić. W pierwszej połowie minimalna przewaga gospodarzy, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Lisiewicza. Po przerwie grę gości ożywiło wejście Daniela Smugi, jednak akcje z obu stron były nieskuteczne. W ostatnich sekundach meczu gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu zawodnika Mazovii ręką we własnym polu karnym, jednak sędzia Maciej Pietrzyk inaczej zinterpretował to zagranie i po chwili zakończył mecz. W tym bardzo zaciętym i ciekawym pojedynku dwóch drużyn znajdujących się w górze tabeli, kibice nie zobaczyli bramek. Ale jak to ktoś ładnie kiedyś powiedział: " Lepiej dwóch rannych, niż jeden zabity".

W trzecim meczu rozpoczętym przed południem, Mławianka Mława pojechała do stolicy na mecz z Hutnikiem Warszawa, który w ostatnich trzech spotkaniach na własnym boisku nie zdobył nawet punktu. Tracąca cztery oczka przed tą kolejka drużyna gości, jechała więc z nadziejami na wywiezienie korzystnego rezultatu z Bielan. Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, jednak w 25 minucie koszmar poprzednich spotkań powrócił i goście za sprawą Wróblewskiego, po pierwszej stworzonej okazji strzelają gola. Po przerwie swoją przewagę Mławianka udokumentowała kolejną bramką, w 78 minucie podwyższając na 2:0. Kolejne dwa gole padły w doliczonym czasie gry, na 3:0 strzelił ponownie Wróblewski, a honorową bramkę dla Hutnika zdobył Damian Pracki.

Równo w południe rozpoczął się czwarty mecz 22. kolejki pomiędzy MKSem Przasnysz, a Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Obie drużyny przed tą kolejką były sąsiadami w tabeli, do Ożarowianki gospodarze tracili dwa punkty. Nadarzyła się więc okazja na tymczasowe (zaległy mecz ma Ożarowianka) prześcignięcie rywala w tabeli. W rozgrywanym na sztucznej nawierzchni meczu lepsi okazali się jednak goście, choć pierwszego gola w 3 minucie zdobyli gospodarze. Na gola Gawędy odpowiedział 20 minut później Dębiec i do przerwy obie ekipy schodziły przy remisowym wyniku. W 78 minucie bramkę dającą trzy punkty zdobył Paszkowski i tym samym goście zrewanżowali się klubowi z Przasnysza za porażkę jesienią (2:3).

W Ciechanowie wicelider MKS, w derbowym starciu, podejmował drużynę Błękitnych Raciąż, którzy wysoko ulegli w poprzedniej kolejce Bzurze Chodaków (0:4). Do przerwy kibice nie zobaczyli bramek, ale w drugiej połowie po trzy punkty ruszyli gospodarze. W 54 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienia Nowotka, jednak 15 minut później w identycznych okolicznościach Bieńkowski wyrównał stan meczu i gospodarze ponownie musieli powalczyć o prowadzenie. Warto dodać, że od 64 minuty goście grali w osłabieniu, po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce Kamińskiego. MKS odpowiedział jednak najlepiej jak tylko można - dwie bramki w przeciągu 3 minut i z remisu zrobiło się spokojne 3:1. Ozdobą meczu była kolejna bramka, w 85 minucie Lemanek niemal z połowy boiska pokonał wysuniętego bramkarza Kalinowskiego i podwyższył wynik na 4:1. (bramka do zobaczenia >tu<). Błękitni po tym meczu spadli na 5 lokatę i tracą do liderującej dwójki odpowiednio 9 i 7 punktów.

O 15.00 na boisku Stoczniowca rozpoczęło się kolejne spotkanie, gdzie na przeciwko siebie stanęły dwie "dwójki" - Wisła II Płock i Pogoń II Siedlce. Warunki do gry jak w większości spotkań tego dnia niekorzystne - zimno i wietrznie, do tego w deszczu. Obie drużyny wzmocnione zawodnikami z pierwszych zespołów. W Wiśle zobaczyliśmy m.in.: Sielewskiego, Bozića, Mielczarskiego, Kieplina, Kuna, Piotrowskiego, czy Drozdowicza, a po przerwie na boisku pojawił się także Arkadiusz Reca. W ekipie gości zagrali m.in. znani z boisk pierwszoligowych: Dybiec, Demianiuk i Kurbiel. Na prowadzenie w 30 minucie po rzucie rożnym wyszli niespodziewanie goście i jednobramkową przewagą Pogoni zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie z rzutu wolnego podwyższył Dybiec i wydawało się, że trzy punkty pojadą do Siedlec. Znane powiedzenie, że "2:0 to bardzo niebezpieczny wynik" sprawdziło się i tym razem, kiedy to w ostatnim kwadransie punkt wiślakom uratował Arkadiusz Reca, dwukrotnie pokonując bramkarza gości. Kolejne okazje mieli gospodarze, ale wynik nie uległ już zmianie i w meczu rezerw "Ekstraklasa vs I liga" mieliśmy remis.

W innym spotkaniu drużyna z płockiego okręgu, Bzura Chodaków pokonała rywala w walce o utrzymanie, Podlasie Sokołów Podlaski. W pierwszy składzie Bzury na ten mecz wyszedł 16-letni Kamil Kacprzak, który zastąpił chorego Kamila Stencla. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy przewagę udokumentowali tylko jedną bramką, Jarosława Stencla w 26 minucie. Okazji do podwyższenia wyniku było wiele, ale pudłowali m.in. Bartosiewicz i Oliwa. W drugiej połowie optyczną przewagę posiadała ekipa z Sokołowa, jednak lepsze okazję na gole mieli gospodarze i w 77 minucie jedną z nich wykorzystali. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i ważne 3 punkty zostały w Sochaczewie. Dla Bzury była to trzecia wygrana z rzędu w tym roku i dzięki wynikom na innych stadionach, wygrana ta pozwoliła przesunąć się w tabeli podopiecznym trenera Kruszankina o dwie lokaty.

Jakie wyniki pozwoliły przesunąć się Bzurze o dwa miejsca w górę? Punktów nie zdobyły dwie drużyny, które swoje spotkania rozgrywały na wyjeździe. Pierwszą z nich byli Czarni Węgrów, którzy grali w Wyszkowie, z tamtejszym Bugiem. Dla Bugu to pierwsza wygrana na własnym boisku od trzech spotkań (ostatnia wygrana nad MKSem Ciechanów, w październiku). Losy meczu przesądziły się już szybko, w 4 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze i tego prowadzenia do końca meczu nie oddali. Dla drużyny z Węgrowa była to 3 porażka w tym roku kalendarzowym.

W ostatnim meczu dwóch drużyn z dołu tabeli, górą byli "Unici" z Warszawy, którzy pokonali Dolcan Ząbki, 1:0. Jest to dość zaskakujący rezultat, biorąc pod uwagę fakt, że Unia wygrała dopiero trzeci mecz w sezonie, w tym drugi na wiosnę! Mecz był rozgrywany na sztucznym boisku, lecz nie wiele to pomogło w płynności rozgrywanych akcji. W warunkach, gdzie piłka zatrzymuje się w kałużach wszystko jest możliwe i tak chyba było tym razem. Jedynego gola w 54 minucie zdobył wprowadzony po przerwie Przemysław Bosak, strzałem z ostrego kąta, pokonując bramkarza rywali. Po stracie bramki przy piłce częściej znajdowali się zawodnicy zeszłorocznego pierwszoligowca, ale wynik nie uległ już zmianie i Dolcan stracił 14 miejsce w tabeli.

Trzy punkty walkowerem dopisała sobie Ostrovia Ostrów Mazowiecki, za mecz z Tęczą Łyse.