Bo do spadku trzeba trojga... Drukuj
Liga Okręgowa
Wpisany przez wariat   
poniedziałek, 11 Czerwiec 2018 20:35

spadkowiczeWOBLiga okręgowa do ostatniego gwizdka sezonu zadbała o emocje dla kibiców. W szczególności postarały się o to Orzeł Goleszyn, Błyskawica Lucień i Wicher Cieszewo, a więc drużyny, które wciąż walczą pomiędzy sobą o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek w okręgu. Może na początek dwa zdania o tym, jak w ogóle do tego doszło.

(więcej w rozwinięciu)

Największe zaangażowanie w ucieczce przed zesłaniem do serie A wykazuje Wicher Cieszewo, który w ostatnich dwóch kolejkach zdobył sześć punktów, dodatkowo trzy z nich na bezpośrednim rywalu w walce o byt- Orle Goleszyn. Dla odmiany Orzeł, do ugrania sześciu oczek potrzebował aż dwunastu kolejek. To właśnie Wicher wiosną punktował najlepiej- oczywiście biorąc pod uwagę tylko te trzy drużyny. Trzynaście wiosennych punktów Wichru, przy ośmiu Błyskawicy i sześciu Orła, pozwoliło piłkarzom z Cieszewa, zbliżyć się do rywali na dwa punkty, a więc zasięg jednego wygranego meczu. Tym sposobem, na dole tabeli osiągamy temperaturę wyższą niż całkiem przypadkowo, seryjnie płonące wysypiska śmieci. I chyba już w tym miejscu, bez znaczenia jak to się wszystko rozstrzygnie, gratulacje wysłane do Cieszewa się należą. Tak zwyczajnie, za walkę. Jeszcze po rundzie jesiennej, drużyna Wichru miała na swoim koncie jeden punkt. Po (23) serii gier, strata do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosiła pięć punktów, a teraz? A teraz jak śpiewa Anita Lipnicka, „wszystko się może zdarzyć”. No dobra, jak już wiemy, co się stało, że się pogmatwało, warto spojrzeć, jaki może być tego finał. Teoretycznie w najlepszej sytuacji jest Orzeł, który ma dodatni bilans zarówno z Błyskawicą jak i Wichrem. Dzięki temu, podopiecznym trenera Mariusza Skołta wystarczy remis w Czermnie i będzie po zawodach. Wtedy Lucień będzie patrzył na Cieszewo, a Cieszewo na Lucień. Błyskawica natomiast, ma ujemny bilans z Wichrem i remis, może okazać się podziałem punktów na wagę spadku, zakładając oczywiście, że Wicher wygrałby swój mecz. Co jeśli spojrzymy na to wszystko bardziej z płaszczyzny doświadczenia niż teorii? Moim zdaniem- skromnym oczywiście, najbardziej „ciepło” ma Orzeł. Czermno gra o szóste miejsce, które jest jeszcze do utracenia w przypadku gdyby Skra Drobin wygrała w Bielsku. Inna sprawa jest taka, że gdyby nawet Unia grała o draże kakaowe, to „Pomarańczowe Piranie” dadzą z siebie wszystko i to jest więcej niż pewne. Wicher przyjmie Deltę Słupno, która gra o nic i wygląda na bardzo znudzoną tym sezonem. Myślę też, że fakt iż Delta więcej dotychczas ugrała na wyjeździe niż w domu, nie będzie miał tu wielkiego znaczenia. Do Lucienia przyjedzie Świt Staroźreby. Świt, który zagwarantował sobie już miejsce na „pudle” (3) i wyżej nie podskoczy, a niżej nie spadnie. W tym miejscu powinna być puenta, ale tej nie będzie. O to, niech zadba boisko....

 

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować. W tym celu skorzystaj z panelu logowania dostępnego w sekcji "Logowanie".

Polub P-LIGĘ


#DrużynaMPKT
1 Wołomin 11 27
2 Ożarowianka 11 24
3 Dolcan 10 22
4 Przasnysz 11 20
5 Wisła II 11 20

#DrużynaMPTK
1 Amator 10 22
2 Skra 9 21
3 Świt 9 18
4 Zryw 9 16
5 Orzeł 9 14

#DrużynaMPKT
1 Bzura 8 22
2 Gąbin 8 20
3 Wicher 8 15
4 Zorza 8 15
5 Ciółkowo 7 11

#DrużynaMPKT
1 Huragan 6 18
2 Orkan S 6 15
3 Sparta 6 12
4 Zjednoczeni 6 10
5 Unia Czermno II 6 6

ShoutBox

Musisz być zalogowany by móc pisać